Najpiękniejszy hotel, zero ludzi i dzika plaża


Napiszę to od razu na początku żebyście, na wszelki, mogli szybko zareagować. Jeśli wybieracie się do Tajlandii, to nieważne jaki macie plan, nieważne czy już wszystko macie zabukowane i ogarnięte - musicie jechać na południową wyspę Koh Phangan i zobaczyć to miejsce.

Le Palais Hotel - do tej pory żaden hotel nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Hotel zdaje się być zbudowany z jakby przetransportowanych do tego celu elementów świątyni Angkor Wat z sąsiadującej Kambodży. Jest ABSOLUTNIE niesamowity. Wszystko jest niewiarygodnie autentyczne, ale jednak z Angkor Wat nie ma poza wyglądem wiele wspólnego.


Po zajechaniu pod hotel i rzucie oka z zewnątrz jest się, serio, w niemałym szoku, ale to nadal nic w porównaniu z tym, co się dzieje gdy do niego wejdziesz. Wchodzisz na nagrzane słońcem ciepłe kamienne schody, przy zapraszającym wejściu, które otacza mini-fosa zostawiasz buty, robisz krok i - wchodzisz do antycznego świata.

Zdajesz sobie sprawę, że to nie była tylko piękna okładka - całe wnętrze hotelu, wraz z pokojami utrzymane jest w totalnie antyczno-bajkowym klimacie.

Dodatkowej magii dodaje mu położenie na odludziu, cisza i, dosłownie, oddanie czci detalom - nie powinien zdziwić Cię już raczej fakt, że w pokojowej toalecie jest podobnie i nawet uchwyt na papier toaletowy jest płaskorzeźbą wykutą w kamiennej ścianie. Obiekt położony jest w naprawdę wyjątkowym miejscu, usytuowany na zboczu klifu - z górnych poziomów, w tym basenu, rozpościera się widok na ocean oraz na dolne części obiektu, które na tym tle robią niemniejsze wrażenie.


U podnóża hotelu znajduje się przecudnej urody dzika plaża z obłymi głazami i wygiętymi palmami co jest wisienką, na tym już wyśmienitym torcie.

Wydawać by się mogło, że nic tu nie może bardziej zaskoczyć - a jednak!

Absolutną niespodzianką był w hotelu...brak ludzi. Podczas 2-dniowego pobytu nie spotkaliśmy nikogo oprócz jednej pary na śniadaniu (sic!) w restauracji położonej w najniższej partii obiektu przy plaży.


Na wypadek gdyby nie przekonał Cię nadal powyższy opis - poniżej zostawiam jeszcze kilka zdjęć.

Aha, i cena ok. 120 zł /os. Ze śniadaniem ;-)

Tajlandia - zobacz także:

Kuchnia tajska

Tajlandia. 15 dni, 9 lotów, najpiękniejszy hotel i tysiąc wspomnień

  • Instagram - Czarny Krąg

© 2019 by Szczęśliwa w podróży